radiopalafolls.cat


play

Ara fem

Selecció Musical

i després

De Cap a Peus Confinats
Jordi Pratsevalls
Divendres, 09:00-13:00
Home Mobilitat PLF finalment es connecta amb bus fins Girona amb 4 viatges diaris

PLF finalment es connecta amb bus fins Girona amb 4 viatges diaris

Mobilitat

2 minute

COMPARTEIX-HO
, / 431 0

 

Des d’ahir PLF té un nou servei de bus que connecta el municipi amb Girona amb 2 viatges d’anada i 2 de tornada.

Actualment, existeix una línia de bus que comunica Blanes i Girona, amb 20 viatges diaris de dilluns a divendres feiners. El que s’ha fet és millorar la cobertura d’aquesta línia, perllongant el servei fins a PLF.

A partir hi haurà dos autocars que marxaran de PLF de bon matí, a les 6 i 5 i ales 6 i 50, en direcció a Girona. La Tornada es farà igualment en dos viatges. El primer a ¼ de 4 de la tarda i el segon, ja al vespre, a 2/4 de 8 del vespre.

Aquests horaris són operatius només de dilluns a divendres i es prestarà des de la parada de bus situada a l´Avinguda Costa Brava / Plaça dels País de Sepharat.

La intenció de l’Ajuntament és possibilitar als universitaris l’accés a Girona a través del transport públic, tal i com assegura la regidora de transports, Antònia Petit.

Aquests 4 viatges permeten també millorar la connexió amb transport públic fins a Blanes, per on passaran aquests 4 viatges estrenats ahir. Tot i això el consistori treballa ara per millorar la connexió amb Blanes i més endavant fins Lloret

La connexió entre PLF i Girona trigarà una hora i quart, aproximadament i té diferents parades, l’última a l’estació de busos de Girona, prop de l’estació de trens.

Segons l’Ajuntament amb aquest nou servei, la recent estrena d´un nou autobús i l´augment de la freqüència del servei entre Palafolls, Sant Genís i Malgrat, s´aconsegeuxi una millora de la mobilitat dels ciutadans de Palafolls en transport públic.

Aquesta connexió entre PLF i Girona és operada per Barcelona Bus.

Trobareu els horaris a la plana web de RP.

ANADA    
     
PLF 06:05 06:50
BL -Ca la Guidó 06:15 07:00
BL – Telefònica 06:18 07:03
BL- Pl. Catalunya 06:22 07:07
Bl- Estació Bus 06:30 07:15
TORDERA 06:40 no
CAL COIX 06:50 no
MAÇANET 07:00 no
GIRONA 07:30 08:05
     
     
     
TORNADA    
     
GIRONA 15:15 19:30
FORNELLS 15:25 19:40
SILS 15:40 19:55
MAÇANET 15:45 20:00
CAL COIX 15:55 20:10
TORDERA 16:00 20:15
BL -Ca la Guidó 16:15 20:30
BL – Telefònica 16:18 20:33
BL- Pl. Catalunya 16:22 20:37
Bl- Estació Bus 16:25 20:40
PLF 16:35 20:50